Tuzla Belediyesi’nden Liseler Arası Tiyatro Festivali

Tuzla Belediyesi, ilçede geleneksel hale getirdiği Liseler Arası Tiyatro Festivali’ni bu yıl da sürdürüyor. Eğitimden sahneye kadar festivalin her aşamasına destek veren Tuzla Belediyesi, genç yetenekleri hem keşfediyor hem de yeteneklerini sürdürmesi için teşvik ediyor.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” vizyonunda çocuklar ve gençlere hayatın her alanında yeni kapılar aralanıyor. Eğitim, kültür, sanat ve sporda sunulan imkanlar, genç yeteneklerin keşfedilmesi ve geleceğe hazırlanmasında önemli bir basamak oluşturuyor. Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen Liseler Arası Tiyatro Festivali de, sahnenin tozunu yutmaya aday gençlerin önünü açıyor. Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde 8 lisede öğrenim gören öğrenciler Tuzla Belediyesi’nin katkılarıyla yeteneklerinin farkına varıyor. Öğrencilerin oluşturdukları tiyatro ekiplerine Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi öğretmenleri tarafından ücretsiz eğitim verilerek destekleniyor. Ulaşım, salon, dekor, kostüm, ses ve ışık desteği de sağlanan etkinlikle yetenekli gençlerin keşfedilmesi amaçlanıyor. Ekipler Tuzla Belediyesi Sahil Sahnesi’nde her gün saat 11.00’de diğer okulların da katılımıyla oyunlarını sahneliyor. Oyunlar büyük beğeniyle izleniyor.
Tuzla Belediyesi Liseler arası Tiyatro Festivali’ne bu yıl Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi, Tuzla Cezeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tuzla Anadolu Lisesi, Kaşif Kalkavan Anadolu Lisesi ve Toki Yahya Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.  

Tuzla Belediyesi’nden Liseler Arası Tiyatro Festivali

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER