Tuzla’da Ortaokullar ve Liseler Arası Hadis Ezberleme Yarışması’nın Finali Gerçekleştirildi

Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla Müftülüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘Ortaokul ve Liseler arası Hadis Ezberleme Yarışması’nın finali Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
11 lise ve 15 ortaokulun katıldığı yarışmada öğrenciler kıyasıya mücadele etti.  Programa Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çelikel, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf Sucoğlu’nun Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Arslan gerçekleştirdi. Arslan, hadis ezberleme yarışmasının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini belirterek, her sene katılımın daha çok arttığını ve yüz binlerce hadisin ezberlendiğini vurguladı. Daha önceki senelere ait slayt gösterisi ile geçmiş yarışmalara doğru bir yolculuk yapıldı. Yarışma ilk olarak lise kategorisindeki öğrencilerin ezberlenen hadisleri okumalarıyla başladı. Ardından ortaokul öğrencileri yarışmayı kazanabilmek için jüri ve seyirciler karşısında mücadele etti. Öğrenciler performanslarını sergiledikten sonra jüri üyeleri sonuçları değerlendirirken, ilahi topluluğunun seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler izleyicilere duygusal anlar yaşattı.  

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi
Liseler arası Hadis Ezberleme Yarışması’nda Mehmet Tekinalp Lisesi’nden Burcu Çiçek 1. oldu. Süleyman Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Reyhan Aydın 2., Tuzla İMKB Lisesi’nden Mehlika İlme 3. oldu. Ortaokullar arası Hadis Ezberleme Yarışması’nda Orhanlı Ortaokulu’ndan Betül Polat 1., Cemil Türker Ortaokulu’ndan Zeynep Eşmek 2., Tezer Taşkıran Ortaokulu’ndan İrem Türkaslan ise 3. oldu. Dereceye giren öğrencilere, ilçe protokolü tarafından ödül çekleri verildi.
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, eğitime verdiği destek ve katkılardan dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çelikel de hadisleri sadece ezberlemenin değil, hadisleri hayatta uygulamanın önemine dikkat çekti. 
 

Tuzla’da Ortaokullar ve Liseler Arası Hadis Ezberleme Yarışması’nın Finali Gerçekleştirildi

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER