Tuzla’da Ortaokul Öğrencileri, Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda Ter Döküyor

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası, çekişmeli müsabakalara sahne oluyor. 8 akıl ve zeka oyununun ilçe birincileri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından ödüllendirilecek.
Tuzla Belediyesi, bu yıl bir ilki daha gerçekleştirerek ortaokul öğrencileri arasında Tuzla Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenledi. Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen turnuva kapsamında önce öğretmenlere akıl ve zeka oyunları eğitimi verildi, ardından okullara yeterli miktarda oyun setleri dağıtıldı. Öğrenciler, okullarda düzenlenen elemelerde mangala, koridor, go, reverse, abalone, 9 taş, pentago ve hedef 5 oyunları oynayarak okul elemelerinde birincilik için yarışıyor.
Turnuvada okul birincisi olan öğrenciler, finalde ilçe birinciliği için yarışacak. Tuzla Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın finali 30 Nisan 2017 Pazar günü İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve ilçe birincileri Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.  


 

Tuzla’da Ortaokul Öğrencileri, Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda Ter Döküyor

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER