Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, Mehmet Akif Ersoy’un Hayatını Sahneye Taşıdı

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında ‘Korkma! Bir Mehmet Akif Ersoy Hikayesi’ adlı tiyatro oyununun galasını İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenledi.
İstiklal Marşımız’ı kaleme alan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatından bazı kesitlerin anlatıldığı tiyatro oyununda sıkıntılı yılları ve İstiklal Marşı’nı nasıl yazdığı canlandırıldı. Adem Gücük’ün yazdığı, Muhammet Atalay’ın yönettiği oyunda Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Tiyatro Kulübü oyuncularının performansı göz doldurdu.
Seyirciler tarafından büyük beğeni ile izlenen oyunun sonunda, yönetmen Muhammet Atalay “Üstadın hayatını anlatmaya ne yazılar ne de kelimeler yeter. Biz Milli Şairimizin hayatını elimizden geldiğince sahneye aktarmaya çalıştık. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Tiyatro Kulübü olarak birçok oyunla sahnedeyiz ve bu oyunlarımıza destek veren, genç kardeşlerimize sahne cesareti ve heyecanının kazandıran Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.


Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, Mehmet Akif Ersoy’un Hayatını Sahneye Taşıdı

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER