Müdürlük Haberleri

Müdürlük Haberleri

21 yıl sonra tapularına kavuştular

z13.12.2012

Evliya Çelebi Mahallesi’nde yaşayan 367 vatandaş hakkı olan 650 tapuya 21 yıl sonra kavuştu. Mülkiyet hakkı tescillenen ve tapularına kavuşan vatandaşlar, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya ilgisi ve gayretlerinden ötürü teşekkür ettiler.

Tuzla Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Evliya Çelebi Mahallesi’nde 2. Etap İmar Uygulaması’nı tamamladı, 215 parseldeki 70 dönümlük alanda yaşanan mülkiyet sorununu ortadan kaldırdı. 367 hak sahibine toplam 650 tapunun teslimi Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından başlatıldı.

21 yıllık sorun çözüldü

Bölgede yaşayan vatandaşlardan 8’ine tapularını bizzat teslim eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 21 yıldır yaşanan sorunu ortadan kaldırdıklarını vurguladı. Başkan Yazıcı, “Bir insanın satın aldığı arsayı ve bu arsa üzerindeki mülkünü tapu sahibi olmadan kullanması, her alanda çeşitli sıkıntıların yaşanmasına neden oluyordu. Herkesi birbirine ortak olarak bağlayan tapusuzluk, hakkınız olana resmi olarak sahip olamamak gibi bir durumu ortaya çıkarıyordu. Evliya Çelebi Mahallesi’ndeki 2. etap uygulaması ile burada yaşayan vatandaşlarımız da tapusuna kavuşmuş oldu. Vatandaşlarımız ayrıca bu arsaların üzerindeki yapılarını ruhsatlandırma imkanını da yakaladı. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 
gölcük haber gölcük gölcük firma rehberi gölcük nöbetçi eczane gölcük seri ilanlar