Tuzla Zabıtası denetimlerini sürdürüyor

Tuzla Zabıtası, Tuzla esnafına yönelik haksız rekabeti ortadan kaldırmak ve Tuzla halkının güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla denetimlerini sıkı bir şekilde yürütüyor. Zabıta ekipleri ayrıca, haksız rekabete yol açarak Tuzla esnafını mağdur eden seyyar satıcıları da faaliyetten men ediyor.

5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 36. ve 37. maddeleri uyarınca gürültü kirliliğine neden olan satıcılar hakkında işlem yapan Tuzla Belediyesi Zabıta ekipleri, aynı kanunun 38. maddesi uyarınca haksız rekabete yol açan satıcılar hakkında da işlem yapıyor. Zabıta ekipleri, vatandaşı rahatsız eden ve yasa ve yönetmeliklere uygun olmayan cihazları da müsadere ediyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yürütülen denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Tuzla halkının ve Tuzla esnafının hakkını ve güvenliğini sağlamak amacıyla bu denetimlerin düzenli bir şekilde sürdürüleceğini ifade ederek, Tuzlalıların huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla başarılı çalışmalar yürüten Tuzla Zabıtasını kutladı. 

  

 

 

  

Tuzla Zabıtası denetimlerini sürdürüyor

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER