Başkan Yardımcıları

Başkan Yardımcıları

Başkan Yardımcısı

z19.06.2019Tülay Kalav

1977’de İstanbul’da doğan Tülay Kalav, aslen Erzincanlı’dır. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra meslek hayatına bankacılık sektöründe başlamıştır. Uzun yıllar özel sektörde finans yöneticiliği yapmıştır. Halen serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak mesleğine devam etmektedir.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak 3 dönem görev yapmıştır. Ağırlıklı olarak Sosyal Politikalar ve Yerel Yönetimler Birim Başkanlıklarında etkin görev almıştır. Aynı zamanda “Eğitim, kültür , engelli, yaşlı, genç, çocuk, kadın, göçmen ve bağımlılık” konularında faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yalova Üniversitesi’nde Sosyal Politikalar alanında yüksek lisansını tamamlamış olup, evli ve 2 çocuk annesidir.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi seçilen Tülay Kalav, 18 Haziran 2019’dan itibaren Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir.