Şelale Eğitim Parkı

Şelale Eğitim Parkı

Teknoloji Geliştirme Merkezi

z28.04.2022

Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER); girişimcilere ve işletmelere ön inkübasyon, inkübasyon, inkübasyon sonrası süreçlerde; iş geliştirme, mali kaynaklara erişim, yönetim, danışmanlık, mentörlük, ofis ve ağlara katılım gibi hizmetlerin sağlandığı yapılardır.

Tuzla TEKMER, Tuzla Belediye Başkanlığına ait 110 dönüm arazi üzerine kurulu Şelale Eğitim Parkının içinde yaklaşık 2368 m2 alan üzerine inşa edilmiştir. İlave edilecek alanlar ile mezkûr alan 3950 m2 yüz ölçümüne ulaşacaktır.

Şelale Eğitim Parkı içinde; Bilsem, Bilim Kampı, Süper Bilgisayarlar, Planetaryum, Holozoo, Anadolu Kültür Merkezi, Kadın Koordinasyon Merkezi, Engelli Koordinasyon Merkezi, Karting, Buz Pateni, Bowling, Amfi tiyatro, Restaurant, Cafe, Mescid vb birçok fonksiyonel alan bulunmaktadır.

Tuzla TEKMER 1. Etapta faaliyete geçecek alan 13 kapalı işlik, 1 açık işlik, 1 laboratuvar, 2 Toplantı salonu ve 1 Konferans salonundan oluşmakta olup, toplamda 2368 m2 alana kurulmuştur.
Türkiye’de bir ilk olacak olan; Tuzla Belediyesi Teknoloji Merkezimiz ile ilgili 23.06.2021 tarih ve 2467 Sayılı yazı ile yapılan başvurumuza istinaden 09.08.2021 tarih ve 5417 sayılı KOSGEB kurul kararı ile destekleme kararı alınmıştır.

Tuzla Belediyesi, çevresi itibarı ile sanayisi gelişmiş ve teknolojik değeri yüksek, nitelikli ürün çıktılarının elde edildiği bir konuma ev sahipliği yapmaktadır.
Tekmer, faaliyetlerini 5476 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için Tuzla Tekmer web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.