Haberler

Haberler

Kara Tren Tuzla’da

z18.03.2016

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ismi türkülerde kalan ‘Kara Tren’i Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda sergilemeye başladı. Tuzla’da İDO İskelesi ile Tuzla Marina arasında ücretsiz hizmet veren Nostaljik Tren’in ardından kazandırılan Kara Tren, mevcut yerinde ziyaretçilerini ağırlayacak.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçe halkının anıları ve fotoğraf kareleri arasına yeni bir görsel daha kazandırdı. Türkiye Cunhuriyeti Devlet Demiryolları’nda uzun yıllar yük ve yolcu taşımacılığında kullanılan Kara Tren, Tuzla Belediyesi tarafından kiralandı. TCDD 56511 sayılı 1942 model buharlı tren, Uşak Garı’ndan Tuzla’ya nakledildi. Tuzla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, treni orijinal haline bağlı kalarak yeniledi ve dışını boyadı. Kara Tren için Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda ray kuruldu ve tren bay-bayan havuzları önündeki raylara monte edildi. Kara Tren, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda 74 yıllık geçmişiyle misafirlerini ve meraklıllarını ağırlamaya başladı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nı bilim, teknoloji ve eğitim üssü haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Parkın donanımları ve işlevi ile bölgenin yaşam ve eğlence merkezleri arasında yer alacağını belirten Başkan Yazıcı, “Türkiye’nin en fonksiyonel parkında her yaştan insanın ilgisini çekecek yeniliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.