Haberler

Haberler

Arkadaşları Denize Giderken O 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’na Hazırlandı

z09.08.2022

Türkiye'nin ev sahipliğinde, 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışına sayılı saatler kaldı. Bu önemli organizasyonun açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak. 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın Kick Boks kategorisinde yarışmalarına katılacak olan Tuzla Belediyesi sporcusu Emre Korkmaz, hazırlıklarını tamamladı. Arkadaşları denize giderken, spor salonunda çalışan Emre’nin son antrenmanı kameralara yansıdı.

Türkiye'nin ev sahipliğinde, 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek '5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışına saatler kaldı. Konya Büyükşehir Stadyumu'ndaki açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak. 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın başlamasına az bir süre kala Tuzla Belediyesi sporcusu Emre Korkmaz, hazırlıklarını tamamladı. 67 kiloda Kick Boks kategorisindeki yarışmalarına katılacak olan Emre Korkmaz’ın son antrenmanı kameralara yansıdı.

“BAYRAĞIMIZI GÖNDERE ÇEKMEYE ÇALIŞACAĞIM”

1997 doğumlu olan Emre Korkmaz,” Sabahları sabah koşusuna çıkıyorum. Koşunun ardından işe gidiyorum. İşin ardından spor salonunda grup dersleri oluyor. Grup derslerine katılıyorum. Bu şekilde hazırlıklarımı tamamladım. Dünya üçüncülüğü, Avrupa ikinciliği, uluslararası 4 turnuva şampiyonluk ve Türkiye’de de 9 kere şampiyon oldum. 2019 yılına kadar 63 kiloda dövüşüyordum. Şimdi 67 kiloda dövüşeceğim. Şimdi önümüzde 5. İslami Dayanışma Oyunları var. Burada ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek bayrağımızı göndere çekmeye çalışacağım. Bu turnuva benim için önemli. Bunun için çok çalıştım. İnşallah en iyi sonucu alacağım. Kendime çok güveniyorum ” dedi.

“AİLEM ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİĞİM İÇİN ÇOK FAZLA DESTEK VERMEYE BAŞLADILAR”

Kick Boksa başladığı ilk zamanlar ailesinin karşı çıktığını ancak şimdi en büyük destekçileri olduğunu belirten Emre Korkmaz,” Ailem ilk zamanlarda karşı çıkıyorlardı. Vurdulu kırdılı bir spor diye. Gözüm mor eve zor nadir giderdim ama gittiğim zaman farklı karşılıyorlardı ama şimdi alıştılar. Ülkemizi temsil ettiğim için çok daha fazla destek vermeye başladılar. Milli formayı gitmek tarih edilemez. Ringe çıktığınız zaman ve yendiğiniz zaman bayrakla ringin etrafında koştuğunuz zaman ayrı bir gurur” dedi.

“ÜLKEMİZ VE BAYRAĞIMIZ İÇİN BUNU YAPMAK ZORUNDAYIM”

Arkadaşlarının deniz fotoğraflarını görünce kıskandığını belirten Emre Korkmaz,” Şu anda yaz dönemindeyiz. Antrenmandan çıktım. Terliyorum. Sosyal medyada arkadaşlarımın deniz paylaşımlarını görüyorum. Kıskanmadan duramıyorum ama ülkem için bayrağımız için bunu yapmak zorundayım. Bugün buradayım. Benim işim bu. İşimi yapmaya devam edeceğim. Tuzla Belediye Başkanımız Şadi Yazıcı’ya teşekkür etmek istiyorum. Kendisi biz sporculara destek veriyor. Turnuvalara giderken Tuzla Belediyesi her şeyimizi karşılıyor. Bir de kazandığımız zaman derecelerimize göre ödüller veriyor” dedi.

Tuzla Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks Antrenörü ve aynı zamanda Emre Korkmaz’ın Antrenörü olan Ümit Yılmaz,” Biz hazırlıklarımıza 6 ay önce başladık. Bu turnuvanın öneminin farkındayız. Güzel bir antrenman periyodu yaptık. İnşallah madalya almak için elimizden geleni yapacağız. Aynı zamanda bu turnadan 3 ay sonra Antalya’da Kick Boks Avrupa Şampiyonası var. İkisine de hazırlanmış oluyoruz. İnşallah orada da Avrupa Şampiyonu olarak bizleri gururlandıracak” dedi.