Başkan'ın Mesajı

Başkan’dan…

İstanbulluları ve İstanbul'un seçkin misafirlerini Anadolu’dan girişte karşılayan Tuzlamız, sunmuş olduğu imkân ve fırsatlarla yeni cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Sanayiden eğitime, toplu konut alanlarından turizme, spordan kültür-sanata kadar pek çok alanda planladığımız projeleri bir bir hayata geçiriyoruz.

29 Mart 2009’da başladığımız hizmet yolculuğumuzda hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz bütün projelerimiz ve hizmetlerimizde vatandaş odaklı yönetim anlayışı ile hareket ettik. Teknolojiyi vatandaşımıza hizmette bir araç olarak görüp teknolojinin bütün imkânları ile Tuzlalılara hizmet adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Belediye binamıza girişten itibaren vatandaşlarımızı güler yüzle karşılayarak bütün hizmetlerini tek noktadan yapabilmesini sağlamak adına gerekli bilgi teknolojileri yatırımını yaparak Resepsiyon Beyaz Masa Servisini hizmete aldık. Sıfır bürokrasi, hızlı ve kaliteli hizmet mantığıyla çalışan bu servisimiz vatandaşlarımıza çaylarını içerek yorulmadan işlerini yapabilme fırsatını sağladı.

Teknolojiyi şeffaf yönetim ve katılımcı demokrasiyi toplumun geniş kesimlerine yayma adına kullanan belediyemiz, global düşün yerel uygula mantığı ile alanında ilk ve inovatif birçok uygulamayı da hayata geçirmeye devam ediyor. Haziran 2011’de hizmete aldığımız e-Beyaz Masa mantığı ile çalışan Mobil Beyaz Masa, Belediyecilik hizmetlerine her noktadan; zaman ve mekâna bağlı olmaksızın erişmeyi mümkün kılan Mobil Belediyecilik uygulamaları, merkezden tek tuşla kontrol edilebilen e-afiş; teknoloji alanındaki projelerimizden sadece birkaçı… Ve bu projelerimizle 2011’de TBMM ve TÜSİAD’ın ortaklaşa düzenlediği e-TR ödüllerinde bütün Tuzlalılar adına berat alarak başarımızı bütün Türkiye’ye duyurduk. 

Teknolojik yatırımların yanı sıra Türkiye’nin en fonksiyonel parkı 110 dönümlük Şelale Park, Dünyayı cezbedecek Marinamız, leb-i derya; marina manzaralı nikâh sarayımız ve sosyal tesislerimizi de Tuzlamıza kazandırıyoruz.

Sınırları içerisinde en çok üniversite barındıran ilçelerden biri olarak Eğitim köyü olma yolundaki yürüyüşümüz hızla devam ederken, ilçemizin entelektüel alandaki kazanımlarını Tuzlalıların sosyal yaşamlarında da hissetmelerini sağlamak adına gerekli atılımları da yapmaya devam edeceğiz.

Tuzla’nın şehircilik, ticaret, turizm, eğitim ve spor alanındaki değişim ve gelişimi teknoloji alanında da gerçekleştirmek adına; Sizinle, sizin için çalışıyoruz ve çalışacağız…

Saygılarımla.

Dr. Şadi YAZICI

 

 

 

Başkan

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER