Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi

Türkiye’nin ilk gemi Gençlik Merkezi olan Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’ni 29 Ekim 2014’te ilçe gençliğimizin hizmetine sunduk.

Denizde Gençlik Merkezi

z24.06.2014

Türkiye’nin İlk Gemi Gençlik Merkezi Tuzla’da Hizmete Açıldı
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Türkiye’nin ilk gemi Gençlik Merkezi olan Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’ni ilçe gençliğinin hizmetine sundu.
İstanbul Şehir Hatları’nda uzun yıllar hizmet veren ve İBB’den devralınan Mehmet Akif Ersoy gemisi, Tuzla Belediyesi tarafından denizde gençlik merkezine dönüştürüldü. Gençlere sanat, kültür ve spor kulüpleriyle ev sahipliği yapacak olan geminin resmi açılışı için tören düzenlendi.
Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi, hem kursları hem de sohbet programlarıyla gençliğin buluşma mekanları arasında yer alıyor. Tuzla İDO İskelesi’nde hizmet veren Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi, sanat, kültür ve spor kulüpleriyle ilçe gençliğine hizmet veriyor. Tuzla’nın eşsiz manzarası eşliğinde çeşitli branşlarda eğitim alan gençler, kendilerine özel düzenlenen sohbet programlarında da ünlü yazar ve akademisyenlerle bir araya geliyor, bilgi dağarcığını geliştiriyor.