Altyapı Üstyapı Projeleri

Altyapı Üstyapı Projeleri

İçmeler Meydan Düzenleme Projesi

z15.01.2016

Tuzla Belediyesi, İçmeler Mahallesi’nde Mustafa Kuru Parkı’nın aktif kullanım alanını büyüttü, yeşil alanlar, çocuk oyun grubu, kuru havuz, tarihi ve modern yapı donanımları ile düzenleyerek Tuzla halkının hizmetine kazandırdı.

Tuzla Belediyesi İçmeler Meydan Düzenleme Projesi, törenle hizmete açıldı. Açılışa Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Müftüsü Aşır Durgun, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

İçmeler Meydanı Düzenleme Projesi Kapsamında Yapılanlar
Tuzla Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İçmeler Mahallesi’nde Mustafa Kuru Parkı’nın daha önce 850 m2 olan aktif kullanım alanını 1800 m2’ye çıkarıp yaklaşık 1000 kişinin aynı anda faaliyet, sosyal etkinlik, eğlence vs. düzenleyeceği bir alan haline getirdi. Meydana 28 boylu ağaç ve 100 adet çalı dikilerek yeşil alan miktarı arttırıldı. Meydanda ruhsal dinginlik vermek ve görsel şov izlenimi sağlamak amacıyla kuru havuz yapıldı. Meydanda 300 m2’lik alana çocuk oyun grubu kuruldu. Tarihi ve modern yapı donanımları ile dizayn edilen meydanda ergonomik bir yapı oluşturuldu, fonksiyonel malzemeler kullanıldı. Meydan, 360 derecelik görüş açısıyla ferah bir görüntü kazandı.