TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

icon Telefon:
0216-4440906
icon Fax:
0216-5814770
icon Mail:
s.cetinkaya@tuzla.bel.tr

MÜDÜRÜMÜZÜN ÖZGEÇMİŞİ

SÜLEYMAN ÇETİNKAYA

 

1964 Yılında Trabzon’da doğdu.1981 yılında Sürmene Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Almanya’ya tahsil için gitti. 2 yıl okuduktan sonra Türkiye’ye döndü ve 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.1989 yılında askerliğini yaptı. Bir süre serbest çalıştı ticaret yaptı. Kitap ve dergi tercüme çalışmalarında bulundu. Gümrükleme, para, banka, kambiyo mevzuatıyla pratik ve aktif olarak ilgilendi.1990 ile 1993 yılları arasında üç ayrı dış ticaret firmasının tercümanlığını ve ihracat müdürlüğünü yaptı.
Bu arada İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü AB Sosyo Kültürel Yapısı üzerine yüksek lisans çalışması yaptı. Tezini “AB’ne Giriş Sürecinde Ülkemiz Yerel Yönetimlerinde Çevre Politikası” üzerine yazdı.1993 yılında Tuzla Belediyesine girdi. Özel Kalem Müdürlüğü, Ayniyat Saymanlığı, Hesap İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Dış İlişkiler Müdürlüğü yaptı. Halen Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yapmaktadır. Yayınlanmış bir tercüme çalışması ve tezi mevcuttur. Evli ve dört çocuk babasıdır. Orta Derecede Arapça ve Fransızcanın yanında iyi derecede Almanca bilmektedir.

1964 Yılında Trabzon’da doğdu.1981 yılında Sürmene Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Almanya’ya tahsil için gitti. 2 yıl okuduktan sonra Türkiye’ye döndü ve 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.1989 yılında askerliğini yaptı. Bir süre serbest çalıştı ticaret yaptı. Kitap ve dergi tercüme çalışmalarında bulundu. Gümrükleme, para, banka, kambiyo mevzuatıyla pratik ve aktif olarak ilgilendi.1990 ile 1993 yılları arasında üç ayrı dış ticaret firmasının tercümanlığını ve ihracat müdürlüğünü yaptı.Bu arada İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü AB Sosyo Kültürel Yapısı üzerine yüksek lisans çalışması yaptı. Tezini “AB’ne Giriş Sürecinde Ülkemiz Yerel Yönetimlerinde Çevre Politikası” üzerine yazdı.1993 yılında Tuzla Belediyesine girdi. Özel Kalem Müdürlüğü, Ayniyat Saymanlığı, Hesap İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Dış İlişkiler Müdürlüğü yaptı. Halen Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yapmaktadır. Yayınlanmış bir tercüme çalışması ve tezi mevcuttur. Evli ve dört çocuk babasıdır. Orta Derecede Arapça ve Fransızcanın yanında iyi derecede Almanca bilmektedir.