Müdürlük Haberleri

Müdürlük Haberleri

Tuzla’da İstihdam Seferberliği 3. İstihdam Fuarı İle Devam Ediyor

z08.03.2019

Tuzla Belediyesi,  İşkur Tuzla Şube Müdürlüğü, İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi ve Tuzla Marina işbirliğiyle hizmet ve sanayi sektöründen 90 firmanın katılımıyla düzenlenen Tuzla 3. İstihdam Fuarı, iş insanları ve yeni çalışma ortamları arayanlara önemli bir fırsat sundu.
Tuzla Belediyesi, İşkur Tuzla Şubesi, İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi ve Tuzla Marina işbirliğiyle 8-9 Mart tarihlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında Tuzla 3. İstihdam Fuarı düzenleniyor. Tuzla Marina’da düzenlenen fuara başta hizmet ve sanayi sektörü olmak üzere çeşitli iş kollarından 90 firma katıldı. İş arayanlar, yeni mezunlar, kariyerinde yeni bir başlangıç yapmak isteyenleri iş dünyası ve sektörünün lider firmaları ile bir araya getiren fuar, yaklaşık 2.000 kişiye fırsat sağlıyor. İK yetkilileri, fuarda açık iş pozisyonları için cv başvurularını alıp ön görüşmelerini gerçekleştirdi. İş arayanlar ve çalışma ortamını değiştirmek isteyen, kariyerini yükseltmek isteyen çalışanlar da kısa sürede onlarca firma ile yüzyüze temas kurarak başvurularını gerçekleştirdi.
Tuzla 3. İstihdam Fuarı’nın açılışına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İŞKUR Tuzla Şube Müdürü Türkan Polat, SGK Tuzla Şube Müdürü Gökhan Çıkrıkçı, İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Murat Çökmez, organizasyon paydaşları İşkur Tuzla Şubesi, İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi ve Tuzla Marina yetkilileri, fuarda stant açan firmaların İK yöneticileri, iş ve kariyer başvurusunda bulunan vatandaşlar katıldı.

Çalışma Azmi Olanların En Yakınında İş Sahibi Olabilmesini Amaçlıyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, fuar açılışında yaptığı konuşmada çalışma azmi olanları evine en yakın işyerinde iş sahibi yapmak istediklerini söyledi. İstihdam Fuarlarının iyi eleman arayanla iyi iş arayanları buluşturduğunu vurgulayan Başkan Yazıcı, “İş ve aş, insan için çok önemli. Bir bireyin ailesini kurması ve ailesinin gelirini sağlaması ve o aileye hiyerarşisini sağlayacak gelir elde edebilmesi en önemli şeylerden bir tanesi. Tarih boyunca da bu işte balık tutmayı öğretmekten geçer. Biz de her türlü yardım ve destek  organizasyonumuza rağmen asıl önemli işin balık tutmak olduğunu, balık tutmayı öğretmek olduğunu ve ona iş sağlamak olduğunu çok iyi biliyoruz. Tuzla’nın dezavantajları olarak saydığımız ama avantajlarını da asla unutmadığımız sanayi bölgesi ve organize sanayilerin olması bazı yüklerimizi ve sorunlarımızı peşinde getiriyor ama avantajlarını da unutmamak lazım. İstanbul 8 organize sanayi bölgesinin 5’inin Tuzla’da bulunması, büyük fabrikaların ve işyerlerin bulunması ile Tuzla, İstanbul’da çok önemli bir İstihdam merkezi. İstihdam fuarında amacımız işsizliği çözmek gibi haddini aşan bir ifade kullanmak istemiyorum. Çünkü bir yerel yöneticinin işsizliği çözmesi gibi bir iddiada bulunması biraz garip olur. Biz şunu yapmaya çalışıyoruz. İlçemizdeki çalışma azmi olan insanların en yakınında olan işyerlerinde iş sahibi olabilmeleri için çalışıyoruz. Özellikle metropollerde insanın işinin evine yakın olması kadar keyifli hiç bir şey yoktur. Biz vatandaşlarımızın donanımlı yetişmesi için çalışırken aynı zamanda istihdam sağlayabilmek açısından iyi eleman aramaya çalışanla iyi bir işyeri bulmaya çalışanı buluşturmak gayreti çabasındayız. Bizim amacımız bu. Biz Tuzlamız’da iş arayanı Tuzlamız’daki işverenle buluşturarak istihdam konusunda bir lokalize çözüm oluşturmak düşüncesindeyiz” dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve beraberindekiler, açılışın ardından kamu kurumları ve işyerlerinin stantlarını gezdi, işverenler ve başvurularını gerçekleştiren vatandaşlarla görüştü. Tuzla 3. İstihdam Fuarı, 8-9 Mart 2019 Cumartesi günü saat 18.00’de sona erecek.