Tuzla Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ Bilincini Okullardaki Eğitimle Arttırıyor

Tuzla Belediyesi, öncüleri arasında yer aldığı ‘Sıfır Atık’ yaklaşımına farkındalık oluşturmak ve gelecek nesilleri geri kazanılabilir atıklar konusunda bilinçlendirmek için okullarda eğitimler düzenliyor.
Tuzla Belediyesi, geri dönüşüm ve geri kazanım konulu eğitimlerine bu yıl İhsan- Hayriye Hürdoğan İlkokulu’nda başladı. Tuzla Belediyesi ve lisanslı geri dönüşüm firmalarının çevre mühendisleri tarafından 2 seans halinde verilen eğitimde ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, elektronik atıklar vb. atıkların kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması konusunda öğrenciler bilgilendirildi. Öğrencilere görsel materyaller eşliğinde düzenlenen eğitimde başta atıkların ayrı toplanılması konusu olmak üzere sorular da yanıtladı.

Tuzla Belediyesi, Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışmasını Geleneksel Hale Getirdi
Çevre mühendisleri, eğitimde Tuzla Belediyesi’nin Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması hakkında da bilgi verdi. 1 Ekim 2018’de başlayıp 3 Mayıs 2019’a kadar sürecek yarışmada öğrenciler tarafından toplanacak bitkisel atık yağlar okullardaki görevliler tarafından teslim alınacak ve en çok atık yağ getiren öğrenciler toplama miktarına göre laptop, elektrikli kaykay, tablet, drone, bisiklet, yazıcı, teleskop gibi hediyelerle ödüllendirilecek.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, çocuklar ve gençlerin çevrenin korunmasına yönelik farkındalığını arttıran eğitimler, yarışmalar, sosyal ve kültürel faaliyetlere devam edeceklerini söyledi.

Tuzla Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ Bilincini Okullardaki Eğitimle Arttırıyor

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER